Tanie pożyczki przez internet - czy warto?

money

Jeżeli interesują nas usługi finansowe, z których możemy skorzystać bez wychodzenia z domu, z całą pewnością zainteresują nas kredyty i pożyczki dostępne w internecie. Wiele instytucji finansowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jakie stawiają klienci. Coraz częściej konsumentami są młodzi ludzie, którzy dużą uwagę przywiązują do mobilności i zamiast tradycyjnych wizyt w oddziale banku, wolą swobodę jaką dają produkty dostępne online. To szczególnie ich wymaganiom próbują sprostać banki i parabanki, włączając do swoich ofert kredyty online i konta osobiste zarządzane dzięki internetowi. Wiele usług zwolnionych jest z opłat jakie do tej pory pobierały instytucje dzięki temu, że wszystkie te czynności mamy możliwość wykonywać osobiście. Sprawdź porównywarka kredytów gotówkowych aby wybrać najlepszą z ofert.

Decydując się na zadłużenie musimy pamiętać, że internetowych pożyczek udzielają tradycyjne banki, a także firmy pożyczkowe tzw. parabanki. Ich usługi znacznie się od siebie różnią, dlatego powinniśmy dokładnie zapoznać się z ich usługami. Parabanki oferują pożyczki bez zaświadczeń, nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów ale całkowite koszta takiego wsparcia finansowego są znacznie kosztowniejsze od kredytów gotówkowych udzielanych w bankach. Korzystanie z takich usług sugeruje się osobom, które z powodu trudnej sytuacji np. w BIKu nie mają możliwości uzyskania pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego w bankach.

Jeżeli jednak posiadamy zdolność kredytową warto przyjrzeć się bliżej produktom, które oferują banki.

Kredyt przez internet. Gdzie? 

 •     

  BNP Paribas

  iGotówka - maksymalna kwota jaką możemy otrzymać w pożyczce to 120 000 złotych, a najdłuższy okres kredytowania to 84 miesiące. Pieniądze są wypłacane na konto nawet w ciągu 20 minut.    

 •     

  Alior Bank 

  AliorSync - do 150 000 złotych, maksymalny okres kredytowania to aż 10 lat. Decyzja o przyznaniu kredytu w ciągu kilku minut od wypełnienia wniosku. Środki dostępne w ciągu jednego dnia.    

 •     

  mBank - najniższa kwota kredytu to 500 złotych, maksymalna to 100 000 złotych. Okres kredytowania możemy rozłożyć od 3 miesięcy do 84 miesięcy. Automatyczna spłata raty w wybranym terminie. Fundusze dostępne dla kredytobiorcy w ciągu 15 minut.    

 •     

  Idea Bank - maksymalna kwota zadłużenia to aż 200 000 złotych. Decyzja o przyznaniu kredytu w ciągu 3 minut od złożenia wniosku.

      

Czy pożyczka internetowa się opłaca?

Dzięki temu, że usługa przeprowadzona jest bez udziału doradców finansowych, kredyty online nie są obciążone dodatkowymi kosztami. To sprawia, że oferta może być dużo korzystniejsza i tańsza od tej dostępnej w oddziale banku. Internetowy kredyt przypomina w pewien sposób sklep samoobsługowy, samodzielnie wybieramy spośród dostępnych produktów i realizujemy zakup bez pomocy osób trzecich. Wybierając taką formę zadłużenia oszczędzamy czas, który poświęcilibyśmy na wizytę w oddziale, usługa jest tańsza – dzięki czemu nasze miesięczne raty będą niższe. Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia wielu ofert jednocześnie poprzez symulacje kredytowe, a sama transakcja przebiega bardzo szybko i od złożenia wniosku online do otrzymania funduszy na konto osobiste mija najczęściej zaledwie kilkanaście minut.