Wirtualna karta kredytowa

creditcard

Popularność sklepów internetowych zwiększa się każdego dnia. Coraz chętniej dokonujemy zakupów pomimo tego, że nie możemy wcześniej dokładnie zobaczyć czy dotknąć produktu. Na korzyść zakupów online przemawia przede wszystkim dostępność wszystkich artykułów oraz łatwość z jaką możemy zakupić potrzebne przedmioty. Często są to rzeczy niedostępne w stacjonarnych sklepach, a także sprowadzane z za granicy. Polacy przekonali się również, że warto kupować w ten sposób jeżeli zależy nam na oszczędności. Nawet jeżeli musimy opłacić koszt przesyłki, większość sklepów internetowych oferuje bardzo korzystne ceny oraz promocje w swoich usługach. Poszukaj także dobrych kredytów na https://www.ekredytowymarket.pl.

Mimo bardzo rozbudowanej sieci usług internetowych Polacy nadal niechętnie dokonują płatności kartami. Najczęstszą formą uregulowania płatności, pomimo tego, że jest to sposób mniej ekonomiczny, jest opłata przy odbiorze zamówienia. Wpływ ma na to fakt, że nadal wielu konsumentów nie ma zaufania do podawania szczegółowych danych kart płatniczych.

Aby ułatwić tego typu transakcje, a także wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują zminimalizowanego ryzyka przy płatności internetowej, wiele banków wprowadziło wirtualne karty kredytowe. To zmodyfikowane karty płatnicze, dostosowane bezpośrednio do potrzeb osób, które dokonują zakupów internetowych.

Wirtualna karta kredytowa może przybrać formę podobną do znanej wszystkim plastikowej karty płatniczej, jednak wyróżnia się brakiem mikroprocesora oraz paska magnetycznego. Przy jej pomocy nie wypłacimy pieniędzy z bankomatu, a także nie dokonamy opłaty w sklepie stacjonarnym. Tego typu karta może posłużyć tylko przy transakcjach nie wymagających bezpośredniego kontaktu z samą kartą. Aby zweryfikować naszą wypłacalność i dokonać transakcji wystarczy bowiem trzycyfrowy kod określany przez MasterCard – CVC2 lub VISA International - CVV2. Wirtualna karta kredytowa w formie plastikowej karty może wymagać opłat, dlatego też popularne jest ominięcie tego i zastąpienie tradycyjnej karty wydrukiem, który zawiera wszelkie potrzebne dane do dokonania wirtualnych transakcji, tzn. imię i nazwisko właściciela karty, numer karty, datę jej ważności oraz kod weryfikacyjny.
Czy wirtualna karta kredytowa jest bezpieczna?

Dzięki temu, że większość banków nie łączy jej bezpośrednio z kontem osobistym wirtualna karta kredytowa jest bardzo bezpieczna i nawet w przypadku kradzieży nie naraża na straty naszego głównego konta. Jeżeli jednak chcemy dokonać zakupy przy pomocy wirtualnej karty musimy na jej osobne konto przelać odpowiednią kwotę. Tym sposobem unikniemy nieprzemyślanych zakupów i nie wydamy więcej niż wcześniej zaplanujemy. To bardzo dobry sposób aby kontrolować wydatki online, pomaga to także zarządzać funduszami jakimi dysponujemy na tradycyjnym koncie osobistym.

Reasumując, wirtualne karty są wielkim ułatwieniem dla osób, które chętnie korzystają z usług sklepów internetowych. Posiadając wirtualną kartę mogą one bez problemu dokonywać wszelkich transakcji – łącznie z tymi zagranicznymi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, tak jak w przypadku pokrycia kosztów przy odbiorze paczki. Dodatkową zaletą jest zabezpieczenie takich zakupów przed możliwym ryzykiem związanym z operowaniem finansami online. To zatem dobre rozwiązanie dla klientów, którzy do tej pory nieufnie podchodzili do wirtualnego regulowania należności.