W jakich szczególnych sytuacjach można anulować auto-kredyt?

money

 

Możesz chcieć wyjść z kredytu samochodowego, ponieważ samochód został uszkodzony, lub jesteś ofiarą nieuczciwego pożyczkodawcy. Jeśli tak jest - masz prawo zwrócić samochód i anulować pożyczkę. Czasami jednak samochód i warunki wypożyczenia są zgodne z zasadami, ale Twoja sytuacja finansowa już nie jest w stanie poradzić na płatności. Kiedy tak się dzieje, działaj szybko, aby osiągnąć porozumienie z pożyczkodawcą, który uratuje twój kredyt.

Zgodnie z prawem konsumenci mają prawo do anulowania niektórych rodzajów kredytów w ciągu 72 godzin po podpisaniu umowy, w szczególności w przypadku kredytów hipotecznych. Zgodnie z prawem nie ma jednak prawa do odstąpienia od kredytów samochodowych. Prawa państwowe też tego nie gwarantują.

Ukryte wady

Jeśli twój nowy samochód jest uszkodzony, to już inna sprawa. Jesteś objęty prawem, ustawą gwarancyjną która daje ci prawo do zwrotu twojej zaliczki i wszystkich kolejnych pożyczek, gdy samochód ma poważne problemy.

Mogą w to wchodzić prawa konsumenckie w odniesieniu do niektórych nabywców używanych pojazdów. Jeśli kupiłeś wadliwy używany samochód od dealera i zawierał pisemną gwarancję, możesz zwrócić samochód i odzyskać pieniądze.

Niepewność tego prawa w odniesieniu do pojazdów używanych ma związek z podpisaną umową. Jeśli zawierałoby to prawo dealera do arbitrażu twojego prawa do zwrotu samochodu - możesz zobaczyć, że niektóre warunki umowy są ustawione przeciwko tobie. Organy arbitrażowe czasami faworyzują swoich stałych klientów firmowych kosztem konsumentów.

Kilka ustaw chroni cię przed drapieżnymi i dyskryminującymi kredytodawcami. Na przykład ustawa o równych możliwościach kredytowych zakazuje dealerowi samochodowemu lub pożyczkodawcy narzucania wyższych niż normalne stóp procentowych lub opłat ze względu na rasę, płeć, wiek, stan cywilny i pochodzenie narodowe.

Jeśli płacisz znacznie wyższą stopę procentową niż inni klienci, lub zostałeś obciążony wyższymi opłatami za pożyczkę lub przygotowanie pojazdu, możesz również zmieścić się w jednej z tych klas i możesz zwrócić pojazd i anulować pożyczkę.

Jednym ze sposobów rozpoczęcia procesu zwrotu jest złożenie skargi do Biura Ochrony Konsumentów. Zgodnie z prawem dealerzy samochodowi muszą odpowiedzieć na skargi przekazane właśnie w ten sposób.

Kiedy nie możesz kontynuować płatności….

Czasami okoliczności uniemożliwiają dokonanie płatności za samochód. Kiedy tak się stanie, dobrze jest szybko zareagować, aby zaradzić sytuacji, zanim ucierpi kredyt konsumencki.

Najłatwiejszym i najszybszym środkiem zaradczym jest sprzedaż samochodu, co unieważnia umowę. Jeśli sprzedajesz za mniej niż jesteś winien, spróbuj uzgodnić z bankiem umowę co do szczegółów spłaty. Czasami możesz znaleźć konsumenta na Allegro lub innej stronie ogłoszeń, która przejmie Twój samochód i wszystkie pozostałe płatności. Pamiętaj, że te rozwiązania wymagają zezwolenia pożyczkodawcy.

Potrzebujesz dodatkowej porady?

Najlepiej jeśli zwrócisz się o pomoc do osoby znającej się na kredytach najlepiej, którą oczywiście jest doradca kredytowy. Koniecznie też poszukaj przydatnych informacji na różnych forach konsumenckich i w innych wiarygodnych źródłach, aby mieć pojęcie na co trzeba być przygotowanym , by nie zniszczyć jedną pożyczką na samochód całej swojej historii kredytowej którą tak długo i pieczołowicie pielęgnowałeś. To najważniejsze wskazówki, które mogą Ci pomóc.