Kredyt gotówkowy na kupno auta - zalety i wady

Po kredyt gotówkowy sięgamy coraz częściej i cieszy się on coraz to większym zainteresowaniem w śród Polaków. Kredyt gotówkowy swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że ten rodzaj kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel bez konieczności informowania o tym banku. Często również ten kredyt porównywany jest do kredytu samochodowego i decydując się n kupno samochodu sięgamy po ten rodzaj kredytu równie często. Jednak kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do kredytu samochodowego pozwala na wydanie uzyskanych środków z pełną dowolnością a nie tylko na kupno auta. Maksymalna wartość zadłużenia zależy wyłącznie od zdolności kredytowej danego klienta banku. Gotówkę z tego kredytu możemy przeznaczyć na kupno dowolnego pojazdu, a także uregulowanie ubezpieczenia lub naprawę samochodu, a nie tylko na samo kupno auta, tak jak bywa to w przypadku kredytu samochodowego .

Jak się okazuje poza wysoką maksymalną kwotą zadłużenia, kredyt gotówkowy wyróżnia się również bardzo długim okresem spłaty, który pozwala obniżyć raty, do jakich będziemy zobowiązani jako kredytobiorcy . Bardzo dużym atutem kredytu gotówkowego jest brak czasochłonnych formalności a także możliwość otrzymania gotówki nawet w ciągu jednego dnia. Jest to ogromna zaleta, szczególnie jeżeli chcemy skorzystać z okazyjnej oferty, która wymaga od nas podjęcia szybkiej decyzji kupna i gotówki.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy na kupno samochodu możemy zastanowić się nad wszystkimi swoimi potrzebami finansowymi i wnioskować o kredyt przewyższający wartością koszt samochodu, a otrzymaną nadwyżkę będziemy mogli bez najmniejszych problemów przeznaczyć na jakikolwiek inny cel, nie związany z kupnem auta. Dodatkowo nie będziemy musieli martwić się dodatkowym ubezpieczeniem czy też ustanowieniem cesji na polisie na rzecz banku, jak ma to miejsce w przypadku kredytu samochodowego, gdyż wówczas takich właśnie kroków wymaga od nas bank.

Podsumowanie
Jak się okazuje kredyt gotówkowy pomimo wyższego oprocentowania pozwala skorzystać z dużo elastyczniejszych warunków umowy. Zarówno kredyt samochodowy, jak i gotówkowy posiadają wiele zalet, które powinniśmy mieć na uwadze, podejmując decyzję o podpisaniu umowy. Najważniejsze jest oczywiście dostosowanie usługi do własnych potrzeb i oczekiwań. Najlepszą dla siebie ofertę kredytu możemy otrzymać korzystając z porównywarek dostępnych na rynku ofert a także dzięki rankingowi kredytów gotówkowych oraz samochodowych. Te narzędzia z pewnością okażą się dla nas bardzo pomocne.