Jak wyjść z niekończącego się cyklu długów?

kasa

Pożyczki gotówkowe mogą wydawać się dobrym rozwiązaniem, jeśli jesteś przywiązany do gotówki, ale często jest bardzo łatwo dać się złapać w niekończący się cykl długu. Najlepszym opcją jest spłacanie pożyczki tak szybko, jak to możliwe, chociaż w tym celu nie należy rezygnować z podstawowych artykułów pierwszej potrzeby. Kredytodawcy są niesławni za wdrażanie szerokiej gamy podejrzanych taktyk, abyśmy mogli się bardziej zadłużać. Ważne jest, aby znać swoje prawa, aby móc zatrzymać cykl raz na zawsze.

Rozpoznaj pułapkę.

Wiele osób zostaje uwięzionych w niekończącym się cyklu wypłat, ponieważ nie są w stanie zapłacić pierwotnej kwoty. Zamiast tego płacą niewielką opłatę, aby odnowić pożyczkę na kolejną kadencję. Kredytodawcy zazwyczaj pobierają wyjątkowo wysokie odsetki, które mogą przełożyć się na około 400% RRSO. Oznacza to, że kwota, którą jesteś winien, bardzo szybko się sumuje, jeśli nie spłacisz pożyczki natychmiast.

Większość pożyczkodawców wymagających spłaty będzie wymagać, abyś wystawił im czek po terminie na kwotę należną lub zezwolił im na wypłatę środków z konta czekowego, gdy płatność jest należna/ Jeśli nie masz pieniędzy na swoim koncie, prawdopodobnie zostaniesz obciążony opłatą przez pożyczkodawcę, a także prowizją za przekroczenie stanu konta przez bank.

Zrozum prawdziwy koszt.

Upewnij się, że dokładnie rozumiesz, jakie odsetki są naliczane, kiedy płatność będzie należna i jakie będą opcje, jeśli nie możesz sobie pozwolić na spłatę przed dniem kiedy miałeś ją spłacić. Sporządzenie wykresu lub arkusza kalkulacyjnego, który ilustruje, ile jesteś winien, jeśli będziesz odnawiać pożyczkę, może zmotywować Cię do spłacenia jej tak szybko, jak to możliwe.

Spłać pożyczkę, jeśli to możliwe.

Pożyczki gotówkowe są zazwyczaj należne w całości w następnym zaplanowanym dniu wypłaty. Zasadniczo oznacza to, że masz dwa tygodnie na spłatę pożyczki. Najbardziej skutecznym sposobem na zatrzymanie wypłaty pożyczki jest po prostu spłacenie jej. Jeśli natychmiast zwrócisz pożyczkę, opłaty zazwyczaj nie będą wysokie.

Postaraj się oszczędzać, ograniczając nieistotne wydatki, takie jak wyżywienie i rozrywka. Możesz także zebrać dodatkowe pieniądze, sprzedając przedmioty, których już nie używasz, pracując w godzinach nadliczbowych lub wykonując dorywcze prace.

Jeśli to konieczne, poproś zaufanych znajomych i rodzinę, aby pomogli Ci wydostać się z cyklu długów, pożyczając ci trochę pieniędzy. Możesz spłacić je w regularnych ratach i nie będziesz już musiał się martwić o rosnące odsetki i opłaty.