Szanse na kredyt można zwiększyć.

100

Wydawać by się mogło, ze kredyt w banku może wziąć każdy z nas. W rzeczywistości jest trochę inaczej. Szanse na kredyt są uzależnione od wielu czynników. Największym z nich jest zdolność kredytowa. Chcąc uzyskać w banku kredyt hipoteczny trzeba spełniać wiele warunków. Bez nich nie mamy szansy na kredyt. Przede wszystkim trzeba mieć zdolność kredytową i własny wkład na nieruchomość jaką chcemy za ten kredyt zakupić. Wielkość wkładu własnego z roku na rok wzrasta, aż będzie wynosić w 2017 roku dwadzieścia procent. Duże znaczenie ma historia kredytowa. Musi być nienaganna, aby bank uznał, że jest w stanie pożyczyć nam pieniądze, sprawdź gdzie warto ubiegać się o kredyt dzięki portalowi http://www.kredytowysklep.pl/.

Zdolność kredytową można poprawić. Mając nawet wymagany wkład własny bank może odmówić nam przydzielenia kredytu. Stanie się tak jeżeli nie będziemy posiadać zdolności kredytowej. Wpływ na jej wielkość ma wiele czynników. Najważniejszym są dochody i wydatki jakie regularnie ponosimy. Mając inne zadłużenia, które nie były spłacane regularnie możemy otrzymać odmowną decyzję kredytową. Czysta historia kredytowa jest niezbędna, aby otrzymać kredyt. Historię kredytową można poprawić. Jeżeli nigdy dotąd nie mieliśmy żadnego kredytu warto przez wzięciem kredytu hipotecznego wziąć niewielki kredyt i spłacać go regularnie, aby bank zobaczył, że nasza historia kredytowa jest nienaganna. Bank otrzymawszy informację z BIK, że w przeszłości nasze kredyty były zawsze na czas wpłacane uzna, że warto nam zaufać i udzielić większego kredytu. Nie mając żadnej historii kredytowej bank nie wie z kim ma do czynienie i nie jest pewny, czy kredyt jaki nam udzieli na czas spłacimy.

W przeciągu ostatnich kilku lat dało się zauważyć, że kredyt hipoteczny jest coraz tańszy. Banki dają kolejne zniżki i tym samym raty takich kredytów stają się coraz mniejsze. Należy jednak mieć na uwadze, że za kilka lat sytuacja może się odmienić i kredyt hipoteczny będzie znacznie droższym instrumentem finansowym niż ma to miejsce w tej chwili. Hipoteka jest zobowiązaniem nie na chwilę, a na kilka ładnych lat i należy o tym pamiętać, zanim się na nią zdecydujemy. Do większych wydatków w przyszłości można się w pewien sposób przygotować. Warto mieć oszczędności. Jest to pewnego rodzaju sposób na zamrożenie raty. W momencie, kiedy spadnie rata kredytu różnicę powinno się przekazać na rachunek oszczędnościowy. W momencie, kiedy przytrafi się sytuacja odwrotna i raty wzrosną będziemy mieć pieniądze na ich wyrównanie. Warto w taki sposób oszczędzać, aby przygotować się na każda ewentualność. Nigdy nie wiadomo co przydarzy się za kilka lat. Trzeba myśleć o przyszłości, aby mieć pieniądze na każdą ewentualność. Zanim wybierzemy kredyt hipoteczny warto rozejrzeć się na rynku. Najczęściej kupuje się mieszkania na jesieni. Warto wówczas przejrzeć oferty deweloperów.

Z każdym kredytem wiąże się ryzyko. Jest ono zarówno ze strony banku jak i ze strony kredytobiorcy. Bank boi się nie spłacenia kredytu, a kredytobiorca boi się, że wzrosną raty jego kredytu. banki podejmują specjalne działania, aby ustrzec się niewypłacalnością swoich kredytobiorców. Jest to tak zwane endogeniczne racjonowanie kredytu. Działania te nie są uzależnione od żadnych czynników zewnętrznych. W momencie, kiedy wzrośnie popyt na kredyt bank nie podniesie stóp procentowych. W zamian udzieli kredytu wybranej grupie klientów. W momencie, kiedy podniósł by stopy procentowe wpłynęło by to w sposób negatywny na rentowność banku. Doprowadziłoby to do selekcji klientów, którzy są obarczeni wyższym poziomem ryzyka, a także zachęciłoby ich do podejmowania bardziej ryzykownych projektów inwestycyjnych.